WiFi dla edukacjii

Wysokowydajne urządzenia sieciowe WIFI umożliwiające szybki i bezproblemowy oraz bezpieczny dostęp do Internetu z nowoczesnych urządzeń mobilnych pozbawionych możliwości podłączenia do sieci za pomocą kabla (nowoczesne komputery przenośne, tablety, smartfony).


Oferta specjalna dla szkoły – 2900 zł netto za szt.

(3567 zł - brutto - przy cenie brutto z cennika Meraki 4074 zł).

Dodatkowo GRATIS zdalna pomoc przy konfigurowaniu i zarządzaniu siecią WIFI.
Czy Twoja organizacja jest gotowa na mobilność?

W czasach powszechności wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych i wypieraniu przez nie komputerów stacjonarnych, coraz większe znaczenie ma zapewnienie bezprzewodowego dostępu do sieci. Ultra cienkie urządzenia nowej generacji są zwykle pozbawione klasycznego interfejsu sieci LAN i przewodowe dołączenie ich do sieci jest niemożliwe – pozostaje tylko dostęp radiowy. Jednocześnie muszą być przy tym spełnione podstawowe warunki:

  • możliwość jednoczesnej obsługi dużej lub bardzo dużej liczby urządzeń (komputery przenośne, tablety smartfony, kamery i wiele innych (a przy tym skalowalność instalacji związana z szybkim wzrostem liczby urządzeń)
  • zapewnienie dużej szybkości transmisji – min. kilkaset kb/s - z możliwością kontroli pasma
  • zapewnienie bezpieczeństwa komunikacji i kontroli dostępu do sieci, także z niezarządzalnych urządzeń mobilnych z systemami Android i iOS (zaawansowane metody szyfrowania informacji, bezpiecznego logowania do systemu, monitorowanie środowiska sieciowego)
  • stabilność pracy w różnych warunkach

Nie da się tego wszystkiego uzyskać budując sieci Wi-Fi z wykorzystaniem urządzeń konsumenckich, jakie można kupić w detalicznych sieciach sprzedaży, inwestując jedynie kilkaset złotych. Taki sprzęt „odmówi” współpracy już przy obsłudze kilku do kilkunastu urządzeń i będzie generował duże koszty związane z administrowaniem siecią, gdyż każde z urządzeń będzie oddzielną jednostką administracyjną.

Takich wad nie mają urządzenia Meraki MR (Cisco). Budowanie wysoko-wydajnych, skalowalnych, bezpiecznych i łatwo zarządzalnych sieci Wi-Fi jeszcze nigdy nie było tak proste. Zarządzanie całą strukturą (np. do 10 000 urządzeń MR18) odbywa się poprzez publiczną sieć z wykorzystaniem dedykowanej strony internetowej z przyjaznym interfejsem użytkownika tak, jak pojedynczym urządzeniem. Aplikacja ta pozwala na konfigurowanie i monitorowanie środowiska sieci Wi-Fi w bardzo szerokim zakresie, tak by dopasować jej funkcjonalność do wymagań dowolnej organizacji oraz, jeśli jest taka konieczność, zintegrować z istniejącym środowiskiem sieci LAN.

Więcej informacji można uzyskać poprzez e-mail na adres info@interpsi.pl lub telefonicznie (tel. 41 343 05 80).